31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeMickoski në fillim të samitit të NATO-s me Biden dhe Stoltenberg: "PER...

Mickoski në fillim të samitit të NATO-s me Biden dhe Stoltenberg: “PER INTERESAT SHTETËROR”

Kryeministri Hristijan Mickoski kryeson delegacionin maqedonas në samitin e NATO-s me rastin e 75 vjetorit të Aleancës.

Në fillimin zyrtar të samitit të NATO-s në Uashington. Për interesat shtetërore, forcimin e demokracisë dhe një jetë më të mirë për qytetarët tanë, Mickoski ka bërë të ditur në Facebook në shoqërinë e presidentit amerikan Joseph Biden dhe presidentit aktual të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Mickoski paraprakisht tha se për ne si popull i vogël është me rëndësi që në këtë tubim të marrim vendimet më domethënëse që do të formësojnë të ardhmen e njerëzimit në dekadat e ardhshme, për të cilat do të japim edhe kontributin tonë.Si vend jemi gati të shtojmë kontributin tonë në çdo gjë që përfaqëson vlerë. Ne jemi këtu së bashku me aleatët tanë për të konfirmuar përkushtimin tonë, si më parë ashtu edhe në të ardhmen, se do të promovojmë paqen, stabilitetin dhe sundimin e së drejtës ndërkombëtare, theksoi Mickoski.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments