0 C
Tetovo
E martë, 26 Janar, 2021

MAQEDONI

RAJON

Karakaçanovi / Mos prisni që Bullgaria të ulë brekët e saj...

Ministri i Mbrojtjes dhe Zëvendës Kryeministri Krasimir Karakachanov në një intervistë me TVNova- Bullgari tha se ai nuk pret presion me...

Aleksandër Vuçiçi: Ramush Haradinaj me Albin Kurtin, gati të bëjnë Shqipërinë...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë kanë tërhequr edhe vemendjen e qeverisë serbe. Presidenti Aleksandër Vuçiç në një intervistë në mediat vendase u...

BOTA

Serwer tregon se çka mund të ndodhë nëse Albin Kurti nuk...

Eksperti i njohur amerikan për Ballkanin në Universitetin Johns Hopkins, Daniel Serwer, ka folur për marrëveshjen e nënshkruar mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe...

KULTURË


Opinion

EKONOMI

Pandemia godet gjigandin e çokollatave Godiva,mbyllet rrjeti i dyqaneve në SHBA

Godiva ka njoftuar se ka në plan mbylljen e 128 dyqaneve në SHBA. Kompania belge thotë se pandemia e Covid-19 ka çuar...

RMV / 250 njerëz humbin punën e tyre çdo ditë

linku https://rabotnik.com.mk/250-%D0%BB%D1%83%D1%93%D0%B5-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D0%B8-%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BC/ Epidemia e koronavirusit ka goditur ekonominë rëndë dhe me paqëndrueshmëri të punës. Sidoqoftë, ndryshe nga vendet evropiane...

SPORT

Teknologji

Amazon në internet për treg online ka nxjerë edhe farmacinë e...

Gjiganti amerikan në tregtinë në internet, Amazon filloi me farmacinë e vet në internet "Amazon Farmaci", nga ku mund të porosisni ilaçe...

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.