6.6 C
Tetovo
E enjte, 21 Tetor, 2021

MAQEDONI

Në fshatin Nov Istenik të Delçevës në Maqedoni të Veriut u...

Rreth 90 persona të regjistruar në listën e zgjedhësve, nga një fshat i Delçevës,Nov Istenik në afërsi të kufirit me Bullgarinë ,...

RAJON

Christopher Hill emërohet ambasador i SHBA-së në Serbi

Diplomati amerikan, Christopher Hill, u emërua ambasador i ri i Shteteve të Bashkuara në Serbi. Shtëpia e Bardhë tha se emërimin e...

Vuçiqi i kënaqur me marrëveshjen për targat, por thotë se Serbinë...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se sot është arritur një zgjidhje kompromisi për krizën në veri të Kosovë dhe se Njësia...

BOTA

KULTURË


Opinion

EKONOMI

Inflacioni në Maqedoni do të rritet

Inflacioni në vend do të rritet. Banka Popullore e Maqedonisë së Veriut thotë se rritja e çmimeve të energjisë në bursat...

Shkup-Shporta e konsumatorit / Cilat produkte do të goditen së pari?

Ushqimi do të vazhdojë të rritet në çmim. Buka, mielli, vaji i gatimit, produktet e ëmbëlsirave do të jenë të parët që...

SPORT

Teknologji

Vendoset lazeri gjigand në Europë, do të “godasë” në qiell rrufetë!

Një ekip studiuesish nga Universiteti i Gjenevës ka vendosur një lazer gjigand në majën e një mali, rrezja e të cilit të...

AUTOMOTO

Volvo S60 i prodhuar në Amerikë vjen në Europë

Volvo ka filluar të eksportoj nga SHBA modelin e ri S60, i cili prodhohet në fabrikën në Karolinë të Jugut.

KY ËSHTË FERRARI F430 I VETËM MANUAL NË BOTË

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual të shpejtësive.