28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeKomisioni Antikorrupsion ka përgatitur lëndë për zëvendësdrejtorin në agjencinë e inteligjencës dhe...

Komisioni Antikorrupsion ka përgatitur lëndë për zëvendësdrejtorin në agjencinë e inteligjencës dhe për ish-zëvendësministrin në Ministrinë e Punëve të Brendshme

Kryetarja e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Tatjana Dimitrovska, bëri të ditur se Komisioni ka formuar lëndë për të konstatuar rastet pas pranimit të kërkesës për emërimin e zëvendësdrejtorit në Agjencinë për Inteligjencë dhe pas kërkesës së Ministrit të Punëve të Brendshme lidhur me veprimet e ndërmarra nga zëvendësministri i mëparshëm i MPB, dhe se është duke u bërë analiza e dokumentacionit për këto raste.

https://24.mk/details/dksk-oformila-predmeti-za-zamenik-direktorkata-vo-agencijata-za-razuznavanje-i-za-poraneshniot-zamenik-minister-vo-mvr-1

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments