28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeTakimi në Washington D.C ,i kryetarit Gashi me delegacionin e NDI-së-që ka...

Takimi në Washington D.C ,i kryetarit Gashi me delegacionin e NDI-së-që ka ekspoziturë në RMV …

Gjatë qëndrimit në SHBA, Kryetari Gashi ka zhvilluar një takim edhe në Institutin Demokratik Kombëtar, ku ka takuar një delegacion të kryesuar nga Robert Benxhamin, drejtor i NDI-së për Evropën Qendrore dhe Lindore.
Kryetari Gashi falënderoi për mbështetjen e NDI-së për Kuvendin në 25 vitet e fundit dhe shprehu besimin se bashkëpunimi ynë i suksesshëm do të vazhdojë edhe në fazën e dytë të Programit për Mbështetjen e Kuvendit/PSP.
Ai theksoi se Kuvendi vlerëson lartkontributin dhe mbështetjen e NDI-së për forcimin e zhvillimit institucional, transparences së Kuvendit dhe ngritjen e kapaciteteve të Kuvendit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments