28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeMot shumë i nxehtë në Tetovë, priten temperatura nga 37 -40 gradë...

Mot shumë i nxehtë në Tetovë, priten temperatura nga 37 -40 gradë celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 23 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 33 deri 39 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 9.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments