19.2 C
Tetovo
E enjte, 30 Maj, 2024
BallinaLajmeANDONOVSKI / VMRO-DPMNE PRET EDHE DY DEPUTETË NGA RIVOTIMI NË VENDEVOTIMET NË...

ANDONOVSKI / VMRO-DPMNE PRET EDHE DY DEPUTETË NGA RIVOTIMI NË VENDEVOTIMET NË ZHELINË, OHËR, KRUSHEVË …

Sekretari ndërkombëtar i VMRO-DPMNE-së dhe zëvendësministër shtesë në MIOA, Stefan Andonovski sot informoi se si parti presin rritje të numrit të deputetëve në Kuvend nga 58 mandatet e fituara deri më tani.

Sipas tij, me rivotimin e disa vendvotimeve në ZHELINË, OHËR, KRUSHEVË , VMRO-DPMNE mund të marrë një numër shtesë të deputetëve, nëse qytetarët mendojnë se duhet të japin mbështetjen e tyre. Ai theksoi se tashmë sytë e të gjithë publikut do të vëzhgojnë katër qendrat e votimit, ku votimi do të nisë nga fillimi.

“Analizat tona tregojnë se mund të marrim deri në dy deputetë”, tha Andonovski në emisionin “Klikimi ditor”.

Andonovski beson se votuesit në këto vendvotime bëjnë dallimin për koeficientin për deputetët.

“Ne synojmë që të kemi dy mandate shtesë, shtoi sekretari ndërkombëtar i VMRO-DPMNE-së.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments