Ambasadori italian uron Kurtin dhe Qeverinë e re

42

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, e ka uruar kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij menjëherë pas votimit në Kuvend.

Orlando përmes një postimi në Twitter ka thënë që do të punojnë me Qeverinë e re për të forcuar partneritetin.

“Urime kryeministrit të ri të Kosovës Albin Kurti dhe qeverisë së tij. Unë i uroj atyre sukses dhe shpresoj të punojnë së bashku për të forcuar partneritetin midis vendeve tona edhe më shumë”, ka shkruar Orlando në Twitter.