Zaevi për befasinë e Ali Ahmetit: Nuk bëhet fjalë për kandidat të përbashkët shqiptar për Shkupin

44

Lajmi interaktiv

Në politikë ka kur provohen gjërat dhe matet pulsi edhe plani A por edhe plani B

LSDM dhe BDI sikur u morën vesh LSDM A e bëjmë një BALLON provues BDI gaditu u tha u bë. PLani A doli kontravers nga prova për kandidat shqiptar për kryetar të Komunës Shkup( ku Shilegovi udhëheq ) u pa se elektorati od braqata na Krushevska republika nuk është ende gati për ndryshime të tipit me shqiptarët të ndajnë pushtetin n; t; gjitha nivelet dhe nga trysnitë e shumta të elektoratit të LSDM për kryetar të Shkupit me siguri aty nuk mungon as VMRO-DPMNE ujku që pret mjegull ,por edhe BDI e hutuar nga trysnitë e elektoratit dhe për të mbuluar paknaqësitë lidhur me nominimin e kandidatëve aktual për kandidatura të treta të kryetarëve aktual të Komunave si Teuta Arifi ,Ramiz Merko ,Nevzat Bejta ,Fatmir Deari ,Visar Ganiu , Erkan Arifi dhe për ti ikur linçimit medial dhe bllaçitjes nga simpatizantët ,

do hyjnë në planin B të BEFASISË ,për të mbuluar dështimet vetëm e vetëm që të zbutet publiku-opinioni dhe të meren mediat me tema të porositura si me Kryeministrin Shqiptar të 2020 (Naser Zyberin).

Sot gazetarët e provokuan Zaevin prapë për befasinë e Ali Ahmetit ,për dallim prej dje ku nuk demantoi për mundësinë e kryetarit të Shkupit të jetë kandidat i përbashkët shqiptarë edhe nga LSDM edhe nga BDI …Kryeministri Zaevi sot DEMANTOI…. trysnitë mbase mbeten nga ajo që përmendëm më lartë …Shohim e bëjmë.. që befasia mbase mund të jetë se edhe BDI është bërë zyrtarisht nëndegë e LSDM ose Vmro-Dpmne-së varet kush është në pushtet ,nuk ka nevojë lideri i BDI-së Artan Grubi nëpërmes autoritetit të Ali Ahmetit të na e shprehë …nuk do i shkulim flokët …atë e dijmë këtu e 20 vite

==============================

lajmi aktiv që qarkullon

https://libertas.mk/zaev-za-iznenaduva-eto-na-ahmeti-ne-se-raboti-za-zaednichki-kandidat-albanec-za-skop-e/

Kryeministri Zoran Zaev sot në një konferencë për shtyp, kur u pyet nga gazetarët për befasinë e nesërme, konfirmoi se ky nuk është një kandidat i përbashkët shqiptar për kryetar të Shkupit.

  • Nuk ka të bëjë me këtë, ka të bëjë me diçka që është një modernizim i partnerit tonë të koalicionit, tha Zaev.

Media shqiptare më parë raportoi se ish-Ministri i Shëndetësisë dhe biznesmeni nga Saraj, Imer Selamani, mund të ishte një kandidat i përbashkët i LSDM-së dhe BDI-së për kryetar të Shkupit.

Selmani, sipas informacionit në dispozicion të mediave, ishte më i pranueshmi për të gjitha partitë në pushtet.

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti do të shpallë lajme të mira të shtunën, thotë kryeministri Zoran Zaev, i cili nuk dëshiron të zbulojë se për çfarë bëhet fjalë.