28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajme“E VËRTETA ËSHTË SE SOT NUK KISHTE NUMËR TË MJAFTUESHËM TË DELEGATËVE”:...

“E VËRTETA ËSHTË SE SOT NUK KISHTE NUMËR TË MJAFTUESHËM TË DELEGATËVE”: Anëtari i Bordit Qendror të LSDM-së Adnan Xhaferoski ,njofton sërish opinionin.

E përderisa përdorni GËNJESHTRËN dhe manipuloni opinionin, anëtarësinë dhe simpatizantët e LSDM-së, deri atëherë Partinë do ta çoni në humnerë, ka njoftuar në Facebook anëtari i Bordit Qendror të LSDM-së, Adnan Xhaferoski.

“A mendoni se ju beson ndonjë person normal?”

E vërteta është se sot, ashtu si në Kongresin e kaluar, nuk kishte mjaft Delegatë që vendimet të ishin legjitime dhe se shtyrja e veprimeve është për arsye fitimprurëse të udhëheqjes në largim.

Ju i trajtoni delegatët si dele dhe kërkoni delegatë zëvendësues për ta bërë të duket sikur jeni atje.

Truku i sotëm që ju bëtë delegatëve duke përfshirë gjysmakët dhe të poshtër tuaj me kërkesën për shtyrjen e Kongresit është një nëpërkëmbje klasike e dinjitetit të njerëzve që erdhën në “Kongres” të dielën, pas vapës së madhe.

Atë që Llogaritarët tuaj i thanë Kongresit, ata mund t’ju kishin treguar me shkrim me kohë se po kërkojnë vonesë sepse nuk dinë të lexojnë shpejt, “raportin tuaj” gjoja të gjerë, të shkruar ngadalë.

Ti je turpi i shekullit..!

Por këtu…!? Dhe ashtu ndodhi..

KONGRESI i LSDM-së është shtyrë…!

A mund të ketë fund më të madh se ky të dashurat e mi!?!?”


RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments