31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeDeklaratat e Geer dhe Aggeler, Mickoski: Është bërë praktikë që ambasadorët të...

Deklaratat e Geer dhe Aggeler, Mickoski: Është bërë praktikë që ambasadorët të përzihen në punët e shtetit, le të ofrojnë zgjidhje

Euroambasadori David Geer dje kritikoi qëndrimin e VMRO-DPMNE-së për shpërbërjen e Këshillit Gjyqësor dhe Këshillit të Prokurorëve. Edhe ambasadorja e SHBA-ve, por edhe ambasadorja amerikane , Angela P. Aggeler porositi që të respektohet raporti i ekspertëve europianë, përcjell TV21. Për këtë sot reagoi kryeministri Hristijan Mickoski, i cili thotë se është bërë praktikë që ambasadorët të përzihen në punët e brendshme të shtetit, ndërkaq kërkon që të njëjtit të ofrojnë zgjidhje për çështjen e rritjes së besueshmërisë në gjyqësor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments