Apasiev nga Levica akuzon / Vmro-Dpmne sot të thotë bojkotojmë rregjistrimin,nesër shtyhet regjistrimi …?!(video)

25

Kryetari i së Majtës – Dimitar Apasiev, konsideron se roli i VMRO-DPMNE në regjistrim është “simptomatik”.

Në paraqitjen e djeshme të ftuar në “Samo vistina” në TV “Kanal 5”, ai vlerësoi se qasja e partisë më të madhe të opozitës ndaj regjistrimit është “as peshq as vajzë”, me 100 mijë nënshkrime të mbledhura që nuk janë të vlefshme dhe një ligj që nuk është vendosur në rendin e ditës të një seance.

Megjithëse qëllimi i tyre nuk është i qartë për të, Apasiev është i bindur dhe ai i siguron qytetarët, se nëse VMRO-DPMNE shpall hapur bojkotin e referendumit, kjo do të thotë shtyrjen e tij:

“Unë ju garantoj, pohoj me gjithë përgjegjësi, se nëse VMRO-DPMNE thotë ‘bojkot’ sonte, regjistrimi do të shtyhet nesër. “Nesër”, i tha ai Samo Vistina.

Lexoni gjithashtu: Pas Kosovës, Grubi viziton Shqipërinë sot dhe nesër, regjistrimi do të jetë tema
Siç theksoi ai, pritjet e tij janë që anëtarësia e VMRO-DPMNE-së të anojë drejt bojkotit, dhe kështu udhëheqja do të duhet ta ndjekë atë.