8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaSportZyrtarizohet kalendari, mësoni kur do të luhen ndeshjet e Championsit

Zyrtarizohet kalendari, mësoni kur do të luhen ndeshjet e Championsit

UEFA ka hedhur sot në Nion shortin për fazën e parë me eliminim direkt të Ligës së Kampioneve, nga e cila do të dalin emrat e 8 skuadrave çerekfinaliste të turneut.

Në këtë fazë, UEFA si gjithmonë ka ndarë ndeshjet në dy grupime të ndryshme, duke vendosur nga katër çifte për çdo javë.

Kjo bën që e gjithë faza të luhet brenda një muaji të plotë, që nis më 13 shkurt e përfundon më datë 13 mars.

Sipas programit, ka ndeshje të planifikuara edhe për Shën Valentin, ditë në të cilën luhen sfidat PSG-Real Sociedad dhe Lazio-Bayern Munchen.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments