Zaevi deklarata me shilka: LSDM për Tetovën ka 5 kandidatë, 3 prej tyre janë shqiptarë ?!

64

Lajmi interaktiv

Ku ka ra Shqiptaria nga politikëbërja aktuale në Maqedoninë e Veriut .Intelektuali nga Murtinjo përndryshe Kryeministër aktual Zoran Zaevi bën lojë fjalësh me kandidatët e mundshëm për kryetarë për Komunën e Tetovës… LSDM në asnjë matematikë nuk ka shansa në TETOVË të fitoje vetë…nuk ka vota aq sa duhet të bashkëqytetarëve tanë maqedonas ,bile as për të bë përafërsisht numrat …pak janë si numër popullate në Tetovë ..i vetëdijshëm për këtë është Kryeministri …por kur i ka të gjitha penjtë në duar ..i luan gishtat si don.. Zaevi ka nevojë të përkujtohet edhe ate në gjuhën maqedonase …Tetova na vrh glave Premiere nema ni 12% nashi sogragjani makedonci kako grad koji bi glasale za Teuta Arifi ..a druga rabota e , shto albanskite politiçkite parti gi drzhish vo kut ….sega sme na çisto Premiere …a shto barash v Tetovo Majka Jana …ili …Maçka vo Vreqa…pa neli SHIK JELAK ti projde ..200 milioni evra …taka samiot si reçe …neli…deka ogranokot na SDSM Tetovo go poslusha centralata

I ashtuquajturi intelektuali i Murtinjos herë me syza e tash me mjekër …mendon se tallet me intelegjencën e Shqiptarëve intelektual të Pollogut …nuk janë krejt Artan Grubi dhe Teuta Arifi …Dhe loja se kandidatët nga 5 i ke 3 shqiptarë në LSDM …bllof i vërtetë … nxiri emrat publikisht pse i mba fshehur … o burri i dheut …edhe une do të votoj nëse janë me b… qeshem ..mos të përfundoje historia si me akademikun Abdylmenaf Bexhetin

https://telegrami.mk/ska-negociata-me-lsdm-ne-bexheti-demanton-shkrimet-per-kandidimin-e-tij-ne-tetove/.

…ja po ta them hapur në LSDM AS EDHE NJË NUK E KIJE KANDIDAT SHQIPTAR nga TETOVA- ndonjë emër me b…as si Bytyçi Fatmir nuk mund të gjejsh tipa në Tetovë pra e llogarisim si sreden intelektualac …vemë kaull-bast (mundohesh …vetëm me muhabete provokuese të ngritish pazarin dhe mundohesh të bën atë që bënë romakët dikur DIVIDAT ET IMPERIA (përçaj e sundo) …a a muhabet tjetër është se tek partitë politike shqiptare që i ke në Qeveri në koalicion …mbase…mbase i ke të tretë njerës tu…kandidat për kryetar komune …duke pirë sot në Tetovë kafenë e mëngjesit ndërkombëtarët rrotullojnë kokën dhe buzëqeshin …shenjë se boll rrenavec je mirë ta thoshte Mickoski për çdo ditë …Zaev ..investo diçka në Tetovë se edhe ai 12 % i bashkëqytetarëve tanë maqedonas në zgjedhjet tjera nuk do jetë .këtu në Tetovë …do ikin …paperspektiva do i dërgoje për jetë më të mirë në Shkup dhe diasporë do i kesh…TI SE MOZHE SEGA MU E MAJKATA në prehër i ke , por ama edhe VMRO-DPMNE e ke në prehër…a vaj halli vaj mileti kur do biesh nga pushteti …të jesh i sigurtë nuk të lënë ndërkombëtarët të bëhesh edhe disa mandate kryetar shteti si PUTINI…një fjalë e urtë e Malsisë së Sharrit thotë …kur nuk kije punë lëvize derën …www.telegrami.mk

======================

Lajmi aktiv që qarkullon

https://alsat.mk/zaev-per-tetoven-kemi-5-kandidate-3-prej-tyre-jane-shqiptar/

Kryeministri Zoran Zaev njoftoi sot se ka zhvilluar takime me liderët e partive tjera politike dhe se sot do të takohet edhe me kreun e BDI-së për të diskutuar rreth zgjedhjeve të ardhshme lokale. Në ndërkohë i pyetur për koalicion të mundshëm me ndonjë parti tjetër sa i përket qytetit të Tetovës, Zaev me përgjigje se për Tetovën do të garojnë të gjitha partitë politike.

“Në procedurën tonë kemi 5 kandidatë për Tetovën, 3 prej tyre janë shqiptarë të nominuar nga partia. Por megjithatë janë anketat të cilat do të vendosin. Unë do të isha i lumtur sikur të kishte ndonjë kandidat shqiptar favorit për Tetovën”, tha Zaevi.