VMRO-DPMNE: Kush beson se policia vetë u ka dhënë pasaporta kriminelëve

30

VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj konferencës për shtyp të Ministrit të Brendshëm Oliver Spasovski.

Nga atje ata thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM, Zaev dhe Spasovski.

“Kush normal do të besonte se vetë oficerët e policisë, pa dijeninë e eprorëve të cilët u emëruan drejtpërdrejt nga Spasovski, u lëshuan pasaporta bosëve të drogës?” Sipas qeverisë mafioze, zyrtarët janë fajtorë për pasaportat e zotëve të drogës? Marxhinalët janë fajtorë për zhvatjen e shtetit ku nuk u sqarua kurrë se ku përfunduan paratë? Askush nuk është fajtor për paratë e mëdha të Dan Donçevit që u arratis në Australi? Askush nuk është fajtor as për arratisjen e Mijallkovit?”, pyesin nga OBRM-PDUKM.

Nga atje ata thonë se “askush nuk është fajtor, sepse qeveria e Zaevit është mafia.