Uroi edhe Putini ? Nuk uruan koalicioni BDI+BESA +PDSH ditën e Shën Kirilit dhe Metodit ,ndërsa Zaev uroi për ditën e Alfabetit Shqip në Manastir ?!(video)

55

Lajmi interaktiv

E paparë,SCANDAL As Artan Grubi si Zëvendëskryeministër i parë dhe më keq as si Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive nuk uroi ,fakte postimi i fundit

por nuk uroi as edhe Bujar Osmani si Ministër i Punëve të Jashtme i RMV -së ….Ditën e Shën Kirilit dhe Metodit postimi i fundit

————–======================

lajmi aktiv që qarkullon

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/chestitka-od-pendarovski-po-povod-22-noemvri-denot-na-albanskata-azbuka

Sot, Kryeministri Zoran Zaev postoi në profilin e tij në Facebook një video përshëndetëse për anëtarët e bashkësisë etnike shqiptare në Republikën e Maqedonisë Veriore me rastin e kremtimit të 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit Shqip.

“Së bashku ne rritemi, mësojmë, zhvillojmë, 111 vjet. “Gëzuar Dita e Alfabetit Shqip”, thuhet në tekstin shoqërues të kartolinës së urimit të Zaevit.