RMV / Dorëheqjet e kujt priten nga koalicioni qeveritar lidhur me dështimin në Bruksel ? A do të ketë PRESS në Qeveri pas ardhjes nga Brukseli…

50

Lajmi interaktiv

Rrjetet sociale janë të vërshuara nga komentet lidhur me dështimin e heqjes së vetos nga Bullgaria dhe mosmarje datë nga BE enkas kështu thonin nga BDI si pjesë e koalicionit qeveritar me LSDM ,pra ENKAS për RMV nga BE ,aq larg shkonin sa me 19.06.2002 para 4 DITËVE Ali Ahmeti lideri i BDI-së nëpër mediume thoshte Unë nuk jam pesimist, besoj që në fund të qershorit zgjidhet çështja me Bullgarinë

linku

https://telegrafi.com/ahmeti-une-nuk-jam-pesimist-besoj-qe-ne-fund-te-qershorit-zgjidhet-ceshtja-bullgarine/

Ndërsa në Bullgari ra kryeparlamentari ,Komisioni për Politikë të jashtme në Parlament propozimin francez nuk e kaloi ,në ndërkohë mbrëmë e mërkurë 22.06.2022 ,ra edhe Qeveria e Petkovit ,shenjat ishin paralajmërues se NUK KA GJË AS NGA BE AS NGA BULLGARIA ,ku e gjeti OPTIMIZMIN lideri i BDI-së,DUHET TA SHPALOSË, Bujar Osmani po të ketë një fije burrërrie intelektuali të tërhiqet (se nuk i kërrkohet Burrëri politike atë nuk e kanë hiç edhe shumë të tjerë si nga ARTAN GRUBI ZVKRPMV që me siguri kishte planifikuar edhe ndonjë koncert për kto ditë dhe duke lavdruar afërsinë e tij me liderin do na tregonte se edhe 20 vjet tjera për shkak hyrjes në negociata me BE ,BDI e meritonte mandatin …PO TASH ..D Ë S H T U A T …shkurt e shqip… hajt pi shpie …,pastaj Talat Xhaferi që lazdrohej sikur ai është Kryetar i Palamentit Europian a nuk ishte atje dhe nuk u durua … Histori në vetvete KASTRIOT REXHEPI ,ai kishte informata për Francën ?!…çojeni ambasador diku si Vesel Mehmedin…BDI mos e haro Kastriot Rexhepin …VAJ …VAJ PËR POPULLIN QË PRITI BE -në dhe nuk u dëshprua shkoi para shtetit në aranzhman privat në BE për punë ,atje do i pret stërnipat e politikanëve të sotëm ,EDI RAMA E THA NË SHEKULLIN E ARDHSHËM NË BE SHQIPRIA DHE MAQEDONIA E VERIUT …NË TETOVË PËRDORET SI SHPESH FJALA E URTË SHQIPE RRENA I KA KËMBËT E SHKURTA…SI GAZETAR MUTI JA NGA viti 2017 THEM DHE E PËRSËRIS RMV NË BE JOO SE KA EDHE PLUS REFORMA TË PA ZBATUARA DERI NË FUND PREJ SHTETRORE DERI GJYQËSORE E POLICORE ….kot ….MË INTERESON TË DI ÇFARË DO TU THOTË ELEKTORATIT BDI NË TETOVË NË ZGJEDHJET E KËSHILLIT KOMUNAL MË 20 GUSHT QË DO TË MBAHEN PSE NUK HYJMË NË BE ….NË PRESS KONFERENCËN QË E PARALAJMËROJNË MEDIAT MAQEDONASE DO TË DUHEN TË JENË TË GJITHË NGA QEVERIA PËRFSHIRË EDHE ALI AHMETIN SIKUR PARA DY DITËSH KUR U THANË FUND MUHABETEVE SE NUK DO TË KETË ZGJEDHJE TË PARAKOHËSHME ,POR TË RREGULLTA ME ATO PRESIDENCIALE ..telegrami.mk

Mesut Shabani gazetar Tetovë