Protestuesit thyejnë kordonin e policisë, nisen drejt zyrave të BDI-së ( VIDEO)

54

https://alsat.mk/protestuesit-thyejne-kordonin-e-policise-nisen-drejt-zyrave-te-bdi-se/

Protestuesit në Tetovë kanë arritur të thyejnë kordonin e policisë që po pengonte ata për të përfunduar protestën rreth tragjedisë në spitalin modular para zyrave të Bashkimit Demokratik për Integrim. Të njëjtin më herët me pankarta në duar u nisën fillimisht drejt Komunës së Tetovës, ku kërkuan dorëheqjen e Qeverisë dhe të kryetares së Komunës së Tetovës.