8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaOpinionProf Dr Jeton Shasivari: Institucionet duhet ta respektojnë balansuesin

Prof Dr Jeton Shasivari: Institucionet duhet ta respektojnë balansuesin

 Të gjitha institucionet përfshi edhe gjykatën kushtetuese, duhet të respektojnë mekanizmin e balancuesit, i cili garanton përfaqësimin e drejtë dhe adekuat. Kështu ka deklaruar profesori universitarë Jeton Shasivari në intervistën që e ka realizuar gazetarja e TVM2 e cila e ka pyetur edhe për nismën e komisionit anti korrupcion në Kushtetuese pikërisht për balancuesin.

linku https://al.mrt.com.mk/node/124938

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments