19.2 C
Tetovo
E enjte, 30 Maj, 2024
BallinaKronikëPalevski do të sillet sot në Maqedoni!

Palevski do të sillet sot në Maqedoni!

Në Maqedoni sot do të sillet i akuzuari i parë për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezovskit, Ljupço Palevski – Palco.

Sipas informacioneve fillestare, ai duhet të arrijë sonte në aeroportin e Shkupit, me avion civil dhe i shoqëruar nga policët turk.

Nga MPB-ja për momentin nuk ka një konfirmim zyrtar, por sipas informacioneve fillestare, Palevski duhet të “mirëpritet” nga anëtarët e SAE “Tiger” në aeroportin e Shkupit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments