28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeMickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë...

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski njoftoi se do të ketë investim të ri në energjetikë që siç tha, rreth 450 milionë euro për pavarësi të plotë energjetike në Maqedoni.

“Nga fryma maqedonase, investim në energjetikë për më shumë para në buxhet. Premtova punë për popullin dhe atë po e realizojmë.

Sot publikojmë investimin nga Allkazar enerxhi, rreth 450 milionë euro për pavarësi të plotë energjetike në Maqedoni.

 rrymë për 100 000 amvisëri

 55 panele që do të prodhojnë 1 teravat orë rrymë

 përafërsisht 20% e prodhimit të gjithë energjisë elektrike në vend

 630 punësime të reja”, ka shkruar Micksoki.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments