19.2 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaLajmeMECINOVIQ-deputet i Levicës: DPMNE EMËRON IZMEQARIN E SDS-së KRYETAR TË KUVENDIT(video)

MECINOVIQ-deputet i Levicës: DPMNE EMËRON IZMEQARIN E SDS-së KRYETAR TË KUVENDIT(video)

Propozimi i mazhorancës së re për zgjedhjen e Afrim Gashit në krye të Kuvendit nuk është gjë tjetër veçse kurorëzimi i partive që bashkëpunuan në Qeverinë kriminale të SDS-së, nga DPMNE.Ne kemi një pikëpamje të qartë se një DPMNE e fortë më së shumti do të thotë një alternativë e fortë.” Pse do të thotë alternativë e fortë? – Ishte kjo parti shpifëse e SDS-së, ishte SDS që e nxori nga qeveria e saj që të hynte Aleanca. Është një parti si kjo që tani dëshiron ta kurorëzojë DPMNE”, tha deputeti Amar MECINOVIQ në fjalimin e tij para deputetëve.

Praktika e kameleonizmit politik dhe ecja nga koalicioni në koalicion nuk është asgjë e re për politikën joparimore të udhëhequr nga subjektet politike! Ky është vetëm një konfirmim i sjelljes së politikave fitimprurëse, ku interesat shtetërore dhe kombëtare nuk janë objekt interesi në elitën politike të brendshme.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments