Mbërrijnë në Shqipëri 10 mijë vaksina kundër COVID-19, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe

34

Kanë mbërritur në Shqipëri 10 mijë doza të vaksinës kundër COVID-19 të dhuruara nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu u shpreh se priten të vijnë doza të tjera të vaksinave nga negociatat që po zhvillohen.Do të vijojmë të sigurojmë akoma më shumë vaksina, në mënyrë që sa më shpejt të jetë e mundur të fillojmë vaksinimin masiv të popullatës dhe të parapërgatitemi për të qenë më të lehtësuar edhe për turizmin”, deklaroi Manastirliu.