Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u ndal në Fier /Pika më e rëndësishme me Partinë Demokratike është pikërisht zgjidhja juridike e Çështjes Çame

73

Gjatë takimeve të një dite më parë, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u ndal në Fier ku zhvilloi një takim me strukturat partiake të këtij qyteti në mbështetje të kandidatit për deputet të PDIU-së, Nustret Avdullai.
Gjatë takimit Idrizi u shpreh se dinjiteti dhe qytetaria fierake do të dalin në mbrojtje të kauzës Çame, një detyrim madhor kombëtar i nëpërkëmbur nga idiotët e dobishëm të Athinës në Tiranë.
“Pika më e rëndësishme e marrëveshjes me Partinë Demokratike është pikërisht zgjidhja juridike e Çështjes Çame. Kjo çështje do t’i bëjë mirë politikës shqiptare, institucioneve të shtetit shqiptar, sepse pretendimet e Greqisë, nuk mbarojnë as me varrezat, as me 12 miljet, as me ligjin për minoritetet, as me censusin e ardhshëm”, deklaroi Idrizi.Ai theksoi se pjesë e rëndësishme e programit elektoral të PDIU-së është edhe forcimi ekonomik përmes bashkimit ekonomik me Kosovën, një ekonomie që prodhon dhe mbrojtjes së produkteve shqiptare.#NënNjëFlamur

May be an image of 5 people, people standing and outdoors

May be an image of 2 people, people standing, people sitting and text that says 'PDIU PDIU flamur flamur'