Tetovo
E premte, 26 Prill, 2024
BallinaSportKF SHKËNDIJA nga Tetova e para, KF SHKUPI i dyti në Ligën...

KF SHKËNDIJA nga Tetova e para, KF SHKUPI i dyti në Ligën e Parë të futbollit në RMV

Shkëndija mbetet në krye të tabelës në Ligën e parë futbollistike të Maqedonisë së Veriut, pasi pasditën e sotme siguroi tre pikët në duelin me Renovën, derisa ekipi i Shkupit të Çairit ka barazuar me Rabotniçkin dhe tani mban vendin e dytë.

Lideri tabelor, Shkëndija ka arritur fitore si mysafir i Renovës me rezultat 1:3. Golat për mysafirët u shënuan nga Ensar Ljuma (4’) dhe Jan Krivak (42’), me rezultat 0:2 për miqtë u mbyll pjesa e parë.

Në minutën e 66’ të ndeshjes, nikoqirët ngushtuan rezultatin me Remzi Selmanin, i cili realizoi nga penalltia. Në minutën 83’ të takimit, mysafirët realizuan përsëri, kësaj radhe me Besart Ibraimi, që shënoi nga penalltia për rezultatin përfundimtar 1:3.