Gazetarja e VOA: Pandemia reale ngjason me një film të Hollivudit

197

Që nga pushtimi nga alienët dhe katastrofat natyrore e deri tek pandemitë, Hollivudi ka prodhuar filma të panumërt. Gjatë kësaj pandemie aktuale, korrespondentja e Zërit të Amerikës në Los Anxhelos Elizabeth Lee tregon se si filmat imagjinarë të Hollivudit dhe realiteti i ditëve të sotme kanë gjetur gjëra të përbashkëta.