28 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaLajmeDeri dje nuk hyjmë në Qeveri pa ndryshimet kushtetuese,sot për të ndenjur...

Deri dje nuk hyjmë në Qeveri pa ndryshimet kushtetuese,sot për të ndenjur në Qeveri Durmishi-Besa VMRO-DPMNE duhet të bisedojë me faktorin ndërkombëtar për ndryshimet kushtetuese…Kolltuku i shajshët(faktografi )

www.telegrami.mk

Arben Taravari deklaratë 04.04.2024

===========================================================

Besar Durmishi -BESA (VLEN) 29.05.2024

www.telegrami.mk

P.S

Pusto pushteti sa i ëmbël kur e shijon …këtë e di Besar Durmishi (Besa)që po i bëhen 3 vite si Kryetar i Këshillit Komunal në Tetovë ,tash përfolet MINISTËR….nuk më befason …model për CV …por më befason sjellja e tijë tipike e komunistit të Lidhjes Komuniste të Maqedonisë që u transformua në LSDM dhe e Musa Xhaferit kur ishte zëvendëskryeministëër në një ballafaqim timin shkallëve të QEVERISË SË RM aso kohe në takim më ndihmoi tash i ndjeri Abdylhalim Kasami një ish fqinji im që më shtyri të hyjmë nga podrumi i Qeverisë dhe më bëri shoqëri i qoftë i lehtë dheu , aso kohe Drejtor Financiar i BDI-së …në përgjigjen time pra si MESUT SHABANI se pse i kërkoj takim Musa Xhaferit i thashë cilat ishin arsyet LICENCË KAM PËR RADION ..PSE MA MBYLLËT RADIO VISARIN në TETOVË…MUSA shkurt ma preu shkallëve duke zbritur DJALI I MIRË shko ankohu në OSBE ..i sqarova se vendimin për mbyllje nuk ma ka dhënë OSBE por organet që i udhëheq Qeveria .Nuk mu përgjigj ..Zbriti në vrap shkallëve me Ejup Alimin shefin e kabinetit aso kohe …DHE BESAR DURMISHI pikë për pikë thotë VMRO DPMNE duhet të bisedojë me faktorin ndërkombëtar që i bie njësoj si përgjigja e Musa Xhaferit …PO JU JENI NË QEVERI si VLEN jo FAKTORI NDËRKOMBËTAR ..por ky reagim tregon se VLEN nuk ka për drejtim zgjedhjen e problemeve serioze … por kolltukun …fajin për aftësi mosmenaxheriale e hudh te faktori ndërkombëtar …HUMORI I ZI ANGLEZ në stilin VLEN

Mesut Shabani …Tetovë

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments