28 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaLajmeBILALL KASAMI: ALI AHMETI NUK ARRITI TË INSTITUCIONALIZOJË MËNYRËN E PËRFAQËSIMIT TË...

BILALL KASAMI: ALI AHMETI NUK ARRITI TË INSTITUCIONALIZOJË MËNYRËN E PËRFAQËSIMIT TË SHQIPTARËVE NË QEVERI(video)

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot para mediave ka kritikuar veprimet e Frontin Europian të cilët dje u larguan nga salla para se të votohej për kryetarin e Kuvendit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kasammi tha se veprimi i tyre ishte i turpshëm dhe kërkoi që Fronti Europian të luajë një rol konstruktiv në opozitë.

“Për mua ka qenë e papritur. Fatkeqësisht opozita e ardhshme që në fillim tregoi qasjen e saj në zhvillimet të cilat do të ndodhin në Maqedoninë e Veriut. Është një turp të cilët ata nuk duhej ta bëjnë”, tha Kasami.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments