Çfarë bëri atje? Alexandër Soros fotografohet në Shkup në takimin mes Ramës, Zaevit dhe Vuçiçit

49

Kjo foto tregon se ardhja e tij në rajonin e Ballkanit ka qenë për shkak të aktivitetit të nisur nga kryeministri Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.Trashëgimtari i perandorisë Soros, Aleksandar Soros, ndodhet prej dy ditësh në Shkup, udhëtim ky që përkon me mbajtjen e Samitit të Shkupit në kuadër të mini-shengenit, nismë që tani mban emrin “Ballkani i hapur”. Syri.net ka publikuar një foto ku shihet Soros në turmën e të pranishëmve, mes të cilëve dallon edhe vetë kryeministri Edi Rama.

Kjo foto tregon se ardhja e tij në rajonin e Ballkanit ka qenë për shkak të aktivitetit të nisur nga kryeministri Edi Rama, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Përmes rrjetit social “Instagram”, Aleksander Soros, ka publikuar foto nga aktiviteti që ka zhvilluar në Shkup ku shihet se ka mbajtur dhe një konferencë me vetë Zaev.