BE i reagon Thaçit: Nuk e kemi emëruar Mirsolav Lajçakun emisar, deklarata juaj është e pasaktë

200

Peter Stano, zëdhënësi i Përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell, ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit Hashim Thaçi.

Thaçi kishte reaguar mbrëmë rreth emërimit të Miroslav Lajçak nga Bashkimi Evropian si i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi.
Por një gjë e tillë u demantua nga Peter Stano, i cili tha se nuk është marrë asnjë vendim.