28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeBDI për 22 vite të pushtetit nuk u mor ti përligji të...

BDI për 22 vite të pushtetit nuk u mor ti përligji të drejtat elementare të shqiptarëve ,kishin gajlen e LLOTARISË …Ambasadorja amerikane ua tha troç se nuk e ka me ligj obligues mandatari (fituesi) ti mer (faktografi )

www.telegrami.mk

Më vjen keq që funksionarë të caktuar të BDI-së u mbetën teshat e reja për bajramin tjetër 2025.,poashtu në Kampionatin Europian në Gjermani u renditën me ish zv/kryeministra e ministra drejtorë etj .po pse nuk morën elektorat të thjeshtë dhe me paratë e kujt shkuan ,i sheh Ali Ahmeti këto ….që krijojnë edhe më tepër antipati…ALI AHMETI VETË I KA FAJET për HUMBJEN …NË GOSTIVAR E TETOVË që në 2021 humb si GËRÇKA ,ai vazhdon ti tolerojë Artan Grubit nëpër poste të larta shtetërore duke u mar me borde dhe ente republikane të vendos vetëm SHKUPJAN e GOSTIVARLI dhe njerzit e vet nga KËRÇOVA a votat fitohen në Tetovë që e shfrytëzoi Bilall Kasami ,por sindromi i BDI-së,do i hakmeret Taravarit dhe Izet Mexhitit ,pa tetovarë në pushtet ekzekutiv në vijë të parë Vetëm një ministër Tetovar VLEN (Besar Durmishin) …do e shohin si shpejt Selanikun …VLEN…Pse themi se ALI AHMETI I KA FAJET …e pakuptueshme që një LIDERI ekipa përcjellëse t ia caktojë se kush e ka thirë në celular, pra tja cenzurojnë celularin , ,pra një shoku im në hierarki politike më i fortë se Ali Ahmeti më thoshte celulari është si familja… si fëmija duhet të përkujdesh vetë ,jo tjerët …më ka rastisur që shoku im e ngrinte çdo telefonatë dhe ti thoshte njeriut në anën tjetër MOS MË KËRKO MË …HAROJE NUMRIN….Më sqaronte po çka se më shau ,njësoj ia kthej por e di se ia kam thënë vetë …Shumë informata për njerëzit e vet edhe vetë në heshtje ua ka përcjellë bashkëpuntorëve që pastaj tu thotë miqëve nuk di gjë tash prej teje ndëgjoj nuk ma kanë përcjellë…pra mekanizma mbrojtës sa të duash…Për Tetovarët që e sabotuan kinse ishim Bithëbambuka ia përcollën mesazhin…TË GJITHA TRUQET E ARTAN GRUBIT,KRESHNIK BEKTESHIT etj i dinte ALI AHMETI…dhe .HUMBI si GËRÇKA në TETOVË …edhe më keq vazhdon me të njëjtin intensitet për mospastrim situatash…Tash kur VLEN është më në qeveri …DEL SE ALI AHMETI ËSHTË FAJTORI KRYSESOR PËR HUMBJEN E FRONTIT EUROPIAN… me thika të ngulitura nga BDI në TETOVË me meritë dhe tëpritura…Ata që ishin kundër tetovarëve ndanin MENDIMIN SE ALI AHMETI legjenda VETËM DO PARAQITET NË BINË DHE U KRY BAC …i doli ndesh e trash…ÇFARË HUQJE …në vend që tu kthehej Tetovarëve ai iu kthye të konsumuarëve Blerim Bexhetit Musa Xhaferit Talat Xhaferit …në zonën 5 falë Jahovskit dolën deputetët dhe pushteti duke e ditur këtë fakt menaxherllëkun e Jahovskit e kthyen prapë ,pra dikush nga brenda BDI deshti ta ngulit Jahovskin të lirohen nga ai… ALI AHMETI i dinte të gjitha këto …por bëhej symshelë…Familjarë të Ali Ahmetit venin drejtorë,ministra,ambasadorë etj …pra Ali Ahmeti përdori Frontin Evropian për kinse koalicionim …a doli matematika për HESAPE të veta …Në BDI në Tetovë ishin bërë do lista për deputet ,dhe kuptohet bashkëpuntorët e Ali Ahmetit dhe ai vetë për kinse koalicionimi eliminoi …forë e vjetër…dhe çfarë pret të ngarendin të tjerët për Talat Xhaferin (kë nuk punsoi familjarisht …gati asnjë më duket dy raste që i gjeti…nga Tetova në kabinet edhe te postet kryekuvendari edhe te kryeministri…Brenda BDI dega Tetovë thonë për www.telegrami.mk …ndikimet e dy familjarëve XH.A dhe B.A ishin te ALI AHMETI shumë dome thënëse…i vinte mirë ALI AHMETIT të eliminojë tetovarët me aminin e tetovarëve …TASH SHTROHET PYETJA PAS DEKLARATËS SË AMBASADORES AMERIKANE ALI AHMETI A DO E BËJË ATË …që thoshte Ziadin Sela do a vemë konopin ….ALI AHMETI ËSHTË SHKAKTARI NUMËR 1 i HUMBJES dhe mos hyrjes në QEVERI …MICKOSKI THOTË dy qëllimet i arrita rriorganizova ministritë(BDI ia bëri 2/3 çfarë loje politike e VMRO-së) ) dhe BDI e dërgova në opozitë…

minuta e 25 …selamin e SHBA -s dërguar BDI-së nga Ambasadorja Amerikane në Shkup

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Агелер е воодушевена од најавата на Мицкоски дека ќе се заколне со уставното име

www.telegrami.mk

Mesut Shabani Tetovë

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments