28 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaSportBarcelona lë anash rivalitetin, e uron Realin për titullin e 15-të të...

Barcelona lë anash rivalitetin, e uron Realin për titullin e 15-të të Ligës së Kampionëve

Real Madridi të shtunën mbrëma u kurorëzua me titullin e 15-të të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen finale e cila u zhvillua në ”Wembley”, Reali shënoi fitore ndaj Borusia Dortmundit, me rezultat 2-0, shkruan IndeksOnline.

Dani Carvajal shënoi golin e epërsisë në minutën e 74-të, derisa nëntë minuta më vonë, Vinicius JR vulosi fitoren dhe titullin e kampionit.

E pas këtij suksesi, Real Madridin e ka uruar edhe klubi i Barcelonës.“Urime Real Madridit për titullin e Ligës së Kampionëve”, thuhet në shkrimin e Barcelonës në Twitter.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments