Afrim Gashi e falenderon Presidentin Erdogan: Miku i mirë, në ditë të vështirë!

208

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi ne faqen e tij zyrtare ka falenderuar Presidentin Erdogan per ndihmen qe ka derguar per vendin tone, Maqedonine Veriore.

Ai ka shkruar se, ”Miku i mire, ne dite te veshtira!”

Ja edhe postimi i tij:

Miku i mirë, në ditë të vështirë!
E falënderojmë Turqinë dhe e falënderojmë Presidentin Erdogan që edhe në këto çaste nuk e harron popullin shqiptar dhe Rumelinë!

Afrim Gashi!

________________________

İyi dost kötü günde belli olur!
Mevcut zor zamanlarda bile Arnavut halkını ve Rumeli’yi unutmayan Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kalbî teşekkürler!

Afrim Gashi