Zhgënjen FC Shkupi, humb në Shkup 0:3 nga Santa Clara (Video)

50

Atmosfera para ndeshjes

Atmosfera gjatë dhe pas ndeshjes

Skuadra portugeze në Ligën e Konferencave kthehet me fitore të sigurt nga transferta e ndeshjes së parë të raundit të dytë të Ligës ë Konferencave. Santa Clara shënoi fitore 0:3 kundër Shkupit.

Autor të goalve për ekipin portugez ishin Ratubajae, autogol në minutën e 30-të, Karlos në minutën e 49-të dhe Zhao Kosta në minutën e 93-të të ndeshjes.

Më këtë fitore bindëse skuadra portugeze Santa Klara dëshmoi se jo rastësishtë mbante epitetin favorite në përballjen me FC Shkupi.

Skuadra e Goce Sedlovskit si duket do të përshëndetet nga aventuara evropiane e garave në Ligë e Konferencës pasi disfata e thellë në ndeshjen e pare si vendas nuk i jep shumë mundësi që të shpreson në ndeshjen kthyese në Portugali.