28 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaLajmeVuçiqi në miting: Sapo ta kryejmë e mbledhim Këshillin e Sigurisë

Vuçiqi në miting: Sapo ta kryejmë e mbledhim Këshillin e Sigurisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në mitingun e tij ka përmendur zhvillimet e sotme në Kosovës.

Ai paralajmëroi se sapo të mbyllet mitingu do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë – duke iu referuar zhvillimeve në Kosovë.

Sipas tij, sot në Kosovë kanë ndodhur shumë gjera të këqija.

”Sapo të përfundojë ky takim do të kemi një seancë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, shumë gjëra të këqija po ndodhin në Kosovë, prandaj duhet më shumë se kurrë unitet dhe bashkim, vetëm një Serbi e fortë dhe e fortë mundet. merreni me problemet”, ka thënë Vuçiq.

Kosovën e ka përmendur edhe ministri serb Ivica Daçiq, duke propaganduar se “nuk do ta japin Kosovën”, që tas tash e 15 vjet është shtet. /Gazeta Express

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments