(VIDEO) Zaev hoqi flamujt e NATO-s dhe BE-së nga qeveria për të kënaqur ministrin kinez?!

36

Ministri kinez i Mbrojtjes, gjenerali Wei Fenghe zhvilloi dje një vizitë zyrtare në Maqedoni.

Kryeministri Zoran Zaev priti delegacionin e Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës Popullore të Kinës të udhëhequr nga Ministri i Mbrojtjes, të cilit ai bëri thirrje që t’ua përcjellë institucioneve kompetente në PRC se Maqedonia pret të përshpejtojë shpërndarjen e 200,000 vaksinave nga Sinofarm për t’u përfshirë në procesin e imunizimit në vend.Flamujt e BE dhe NATO, të cilët zakonisht shfaqen në ambientet e Qeverisë, nuk mund të shiheshin gjatë takimit të Kryeministrit Zoran Zaev me Ministrin Kinez të Mbrojtjes. Përkundër të gjitha përpjekjeve për t’u bashkuar me NATO, Kryeministri tregoi mosrespekt të madh për paktin e NATO-s duke hequr flamujt në mjediset e qeverisë gjatë takimit.

Vetëm flamujt e Maqedonisë dhe Kinës mund të shihen në foto dhe video nga takimi, shkruan LEADER.

https://netpress.com.mk/video-zaev-gi-trgna-znami-ata-na-nato-i-eu-od-vladata-za-da-mu-ugodi-na-kineskiot-minister
https://kurir.mk/makedonija/vesti/zaev-gi-trgna-znaminjata-na-nato-i-eu-od-vladata-za-da-mu-ugodi-na-kineskiot-minister-video//
https://lider.mk/foto-video-zaev-gi-trgna-znaminjata-od-nato-i-eu-od-vladata-za-da-mu-se-dopadne-na-kineskiot-minister/