7.7 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaKronikëVideo skandali/ Safet Gjici dënohet me 2 vite burgim, Alma Kaçi me...

Video skandali/ Safet Gjici dënohet me 2 vite burgim, Alma Kaçi me 1 vit për prostitucion

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 3 vite burgim ish-kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici, i cili për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë përfundimisht 2 vite burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Ndërsa Alma Kaçi, protagonistja në videon seksuale me ish-kryebashkiakun Gjici, është dënuar me 1 vit burg për prostitucion.

Me dhënien e vendimit, Gjykata e Posaçme bëri edhe riakualifikim të veprave penale për të cilat u shpallën fajtorë Gjici dhe Kaçi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments