Turqi, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi, 359 numri i te prekurve

248

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është shënuar vdekja e katërt, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria në Twitter Koca theksoi “Kemi humbur një nga pacientët tanë një zonjë 85 vjeçare. Një i sëmurë që ka vdekur më parë është vlerësuar me Covid-19. Fatkeqësisht humbjet e jetëve janë bërë 4”.

Gjithashtu Koca lidhur me Covid-19 ka informuar se 168 raste kanë rezultuar pozitive nga 1.981 testet e kryera në 24 orët e fundit dhe se numri i rasteve nga 191 është rritur në 359.