Sami Ademi, gazetari i parë sportiv shqiptarë betohet që sdo të shkelë kurë aty ku luan KF Shkupi

16

Gazetari i parë shqiptarë i sportit në TVM, Sami Ademi përmes një postiimi në profilin e tij në FB është shprehur i indinjuar për përbuzjen që ikanë bërë nga ky klub. Sip shkruan Ademi deri te ky reagim ka ardhur pasi me sjelljen e udhheqesis se FC”SHKUPIT” te cilet nuk kan aspak respekt ndaj personaliteteve te cilet kan len gjurme dhe histori ndaj skuadres ne fjale me kan fyer tejmase dhe perbuzur jasht cdo kufinjeve pa kurfar arsye dhe argumente…..!!!!, përcjellë Top24

“I indinjuar dhe tejmase i fyer si personalitet dhe gazetar televiziv sportiv me sjelljen e udhheqesis se FC”SHKUPIT” te cilet nuk kan aspak respekt ndaj personaliteteve te cilet kan len gjurme dhe histori ndaj skuadres ne fjale me kan fyer tejmase dhe perbuzur jasht cdo kufinjeve pa kurfar arsye dhe argumente…..!!!!

Sjallja ndaj meje si perfaqesues i nje mediumi me tradite dhe histori te begate, eshte per cdo kritike dhe ofendim parekselanc !

Betohem ne cka kam se prej sot e tutje kurren e kurres kemba ime nuk do te shkel ne stadiumet kur luan FC “Shkupi”. Sa per informate, nje dit pas ndodhe nje sihariq i vertete, z.Lazim Destani me ngritet ne kembe dhe me perqafon……!!!

Un Sami Ademi, gazetar i pare televiziv sportiv shqiptar ne Maqedoni …..!!! Le t`ju sherbej per ndere !” shkruan gazetari Sami Ademi përcjellë Top24