RMV / 999 rastet të reja me Covid-19 dhe 14 viktima

42

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 999 raste të reja dhe 14 viktima. Numri më i lartë i të infektuarve është në Shkup me 325, i ndjekur nga Tetova me 184, Gostivari 132 dhe Kumanova 79.Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 14 persona, 5 nga Shkupi, 5 nga Tetova, 2 Gostivari dhe nga 1 Kumanova dhe Kërçova. Janë shëruar 1874 pacientë.