RMV / 22 humbje jete dhe 1.250 të infektuar me Covid-19

117

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 8.192 testime të realizuara 1.250 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 265 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 22 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.