Presidenti Thaçi pret në takim sot liderët institucionalë dhe politikë

187

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pret sot në takim liderët institucionalë dhe politikë të vendit.

Takimet e Thaçit kanë për qëllim informimin, konsultimin dhe koordinimin për çështje të interesit shtetëror.

Thaçi pret që të takojë sot kryeministrin e vendit, Albin Kurti, të parin e LDK-së, Isa Mustafa, liderin e PDK-së, Kadri Veseli e liderët e tjerë partiak, transmeton Indeksonline.

Pavarësisht orës së caktuar për takimin me Kurtin, ky i fundit në agjendën e tij të dërguar për media nuk përfshiu edhe takimin  me presidentin Thaçi.

Agjenda e plotë e Thaçit:

Z. Albin Kurti, Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe Kryetar i LVV-së;

Ora e takimit: 13:00;

Z. Isa Mustafa, Ish-kryeministër dhe Kryetar i LDK-së;

Ora e takimit: 10:30;

Z. Kadri Veseli, Ish-kryetar i Kuvendit të Kosovës dhe Kryetar i PDK-së;

Ora e takimit: 11:30;

Z. Ramush Haradinaj, Ish-kryeministër dhe Kryetar i AAK-së;

Ora e takimit: 12:30;

Z. Fatmir Limaj, Ish-zëvendëskryeministër dhe Kryetar i NISMA-s;

Ora e takimit: 13:45;

Z. Behgjet Pacolli, Ish-zëvendëskryeministër dhe Kryetar i AKR-së;

Ora e takimit: 14:15;You May LikeSuzuki Grand VitaraAutoScout24Maldives Hotels Might be Cheaper Than You ThinkMaldives Hotels | Search AdsParis Hotels Might be Cheaper Than You ThinkParis Hotels | Search Ads8 Cutest Exotic Dog Breeds You Would WantReport GlobeHawaii’s Kilauea has pushed lava up through fissures, destroying homes and forcing evacuations.Associated Press16 Nominees for South Asian Fiction AwardNY Timesby Taboola

TË TJERA NGA LAJME

Kurti me disa takime radhazi sot, merr pjesë edhe në seancën e Kuvendit

Presidenti Thaçi pret në takim sot liderët institucionalë dhe politikë

Seancë e veçantë sot në Kuvendin e Kosovës

Diplomati shqiptar: Të ruhet sovraniteti i Kosovës, dialogu me Serbinë sfida e Albin Kurtit

Detaje zyrtare për dy personat e prekur nga koronavirusi në Shqipëri

Rastet me koronavirus në Shqipëri, qeveria shpall masa të jashtëzakonshme

TË FUNDIT NGA INDEKSONLINE

Haradinaj flet për telashet brenda koalicionit qeverisës dhe raportet me Thaçin

21:11

​Këto gjëra i ndodhin trupit pa seks dhe vetëm një është e mirë

7:20

Kurti me disa takime radhazi sot, merr pjesë edhe në seancën e Kuvendit

7:18

Seancë e veçantë sot në Kuvendin e Kosovës

7:09

Diplomati shqiptar: Të ruhet sovraniteti i Kosovës, dialogu me Serbinë sfida e Albin Kurtit

7:05

Detaje zyrtare për dy personat e prekur nga koronavirusi në Shqipëri

2:01

Këto 3 bimë ju vijnë në ndihmë për të rritur madhësinë e gjoksit

1:21

Horoskopi për sot, mësoni çfarë parashikojnë yjet për ju

1:18

Nëna nuk i ndërron pelenën për disa ditë, 13 vjeçarja humb jetën

1:14

Rastet me koronavirus në Shqipëri, qeveria shpall masa të jashtëzakonshme

1:03

Mbani celulitin nën kontroll me këtë scrub 100% natyral

0:57

Nëse keni këtë grup gjaku, rrezikoheni nga kjo sëmundje

0:48

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

0:42

Ministria e Shëndetësisë jep tender për të mbrojtur personelin shëndetësor nga Koronavirusi

0:12

Letra emocionuese e vogëlushit për virusin: Ata ju quajnë kurorë, por ju nuk jeni mbret, Italia jonë do të shpëtojë

0:03

Begolli thotë se Drita është skuadra më e favorizuar nga gjyqtarët, Zymberi ia përmend ndeshjen Drenica-Prishtina!

23:58

Rita Ora tregon datën e publikimit të projektit të ri

23:52

Mësuesi ‘hero’ nga Kukësi që bën çdo ditë 20 km për të shkuar në shkollë: S’e përballoj dot koston për transport

23:46

Gratë më të fuqishme të Kosovës, e festuan së bashku 8 Marsin

23:26

Solskjaer i ngre në “qiell të shtatë” lojtarët e tij

23:26

101 vjeçarja tregon historinë emocionuese: Më fejuan kur linda, ja kur e pash burrin tim për herë të parë

23:21

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara