8.2 C
Tetovo
E martë, 27 Shkurt, 2024
BallinaLajmePendarovski: Do të shtyhet edhe për 10 muaj vlefshmëria e lejeve për...

Pendarovski: Do të shtyhet edhe për 10 muaj vlefshmëria e lejeve për vozitje

Presidenti i RMV-së, Stevo Pendarovski tha se vlefshmëria e lejeve për vozitje do të vazhdohet edhe për 10 muaj, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Mund t’ju informoj se pothuajse të gjitha grupet parlamentare kanë dhënë mbështetjen e tyre, sot në orën 17:00 ose 18:00, me sa di unë, është caktuar seanca e Kuvendit, në të cilën do të kalojë një ndryshim në ligjin për lejen e vozitjes, e cila do të zgjasë periudhën e vlefshmërisë vetëm për brenda shtetit.

Mendoj se ligji do të jetë 10 muaj plus, rreth 270.000 leje për vozitje duhet të ndryshohen në 10 muajt e ardhshëm dhe kjo është e realizueshme”, tha Pendarovski.

Siç shtoi Pendarovski, është mirë që më në fund gjithçka po shkon në drejtimin e duhur dhe që partitë arritën një konsensus që është i rëndësishëm për të gjithë qytetarët.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments