Parandalimi i Covid-19/ Turqia mbyll kufijtë me 9 shtete

187

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësië e shpalli koronavirusin një pandemi, të gjitha shtetet po marrin masa për të parandaluar përhapjen e virusit.

Edhe Turqia i bashkohet vende që kanë ‘mbyllur’ kufijtë. Sipas asaj çfarë shkruajnë mediat e huaja, Turqia do të mbyll të gjitha portat kufitare për pasagjerët nga Gjermania, Spanja, Franca, Austria, Norvegjia, Danimarka, Suedia, Belgjika dhe Holanda.

Kujtojmë që në Turqi u rregjistruan 4 raste të reja duke e çuar në 5 numrin total të të prekurve.