31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeNikollovski-nënkryetari i VMRO-DPMNE-së : Nuk ka zv.kryeministër të parë, gjithë zv.kryeministrat do...

Nikollovski-nënkryetari i VMRO-DPMNE-së : Nuk ka zv.kryeministër të parë, gjithë zv.kryeministrat do të jenë të njëjtë

Aleksandar Nikollovski nga VMRO-DPMNE tha se nuk do të ketë zëvendëskryeministër të parë, pasi sipas tij, të gjithë do të jenë të njëjtë.

-Pse mbetet funksioni zëvendëskryeministër i parë?
-Nuk mbetet. Unë edhe kolegëve tuaj gazetarë iu paraqita që t’i sqaroj, nuk do të ketë punë të tilla!
-Do ta fshini?
-Po.
-Do me thënë Izet Mexhiti nuk do të jetë zëvendëskryeministër i parë?
-Ai do të jetë zëvendëskryeministër në Qeveri, siç do të jem unë dhe…

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments