NË NJU JORK RRITET NUMRI I TË PREKURVE ME COVID-19, TË INFEKTUAR JANË MË SHUMË SE 83 MIJË PERSONA

165
An empty Times Square is seen on the street following the outbreak of coronavirus disease (COVID-19), in New York City, U.S., March 18, 2020. REUTERS/Jeenah Moon

Numri i të prekurve me COVID-19 në Nju Jork është duke u rritur, në 72 orët e fundit numri i të vdekurve është dyfishuar dhe tani është 1.941.

I sëmuri i parë në Nju Jork ishte shfaqur muaj më parë, bëhej fjalë për një punonjës shëndetësor që ishte kthyer në Irani, raporton AP, duke shtuar se prej atëherë numri i të infektuarve është rritur në më shumë se 83 mijë,