28.6 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaKronikëMPB-ja me detaje për vrasjen në Batincë të Shkupit

MPB-ja me detaje për vrasjen në Batincë të Shkupit

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) me detaje të reja për Alsat për vrasjen që ndodhi sot paradite në Batincë të Shkupit. Sipas raportit të MPB-së nga përleshja e armatosur një person i moshës 34 vjeçe ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i moshës 31 vjeçe ka mbetur i plagosur.

“Më datë 01.07.2024 në ora 09:25 në SPB Shkup është raportuar se në fshatin Batincë, Shkup, dy persona me veturë të tipit “Mercedes” kanë qëlluar në automjetin e pasagjerëve “Ford” në të cilin ndodheshin A.B.I (34) dhe Z.I. (31), të dy nga fshati Cërni Vërv. A.B.I ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa Z.I. Ai ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në Qendrën Urgjente Shkup. SPB Shkup në koordinim me Departamentin për Operacione Speciale të Policisë janë duke ndërmarrë masa dhe aktivitete për zbulimin e autorëve dhe zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e policisë. /Alsat.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments