MINISTRI AKTUAL GORAN MILEVSKI PËR TV24: NËSE NESËR VOTOHET PROPOZIMI FRANCEZ, QEVERIA TA BËJË PA LDP, NE JEMI KUNDËR

59

Pas takimit të liderëve të partive më të vogla nga koalicioni qeveritar LDP, DS dhe DOM me kryetarin Stevo Pendarovski, kryetari i Partisë Liberale dhe ministri Goran Milevski tha se nëse nesër votohet propozimi francez, partia e tij do të kundër tij.

Në një prononcim pas takimit për 24 lajme, Milevski thotë se kanë thënë hapur se problemi më i madh për ta është arsimi dhe historia dhe se nuk duan që ne të hyjmë në BE si shtet i dytë bullgar. BURIMI