Mickoski: Sedat Peker thotë se është takuar me Zaevin në shtëpinë e tij(video)

41

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka adresuar kritika për rrjedhën e rasti “Sozia”, transmeton Alsat. Mickoski pyet se pse janë evituar hetimet financiare në këtë rast.“Pse të dënuarit janë janë gjykuar vetëm për keqpërdorim të detyrës dhe nenin 353, dhe jo për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit, ose për grup të organizuar kriminal dhe pse nuk ka hetim financiar? Përgjigja për të gjitha këto vijon në video, Sedat Packer thotë se ai u takua me kryeministrin Zaev në shtëpinë e tij”, shkruan Mickoski.