31.9 C
Tetovo
E hënë, 22 Korrik, 2024
BallinaLajmeMickoski: Për çdo krim do të ketë përgjegjësi

Mickoski: Për çdo krim do të ketë përgjegjësi

Kthimi i besimit në institucionet, eliminimi i korrupsionit dhe krimit dhe ringjallja ekonomike, shpall mandatin e qeverisë së ardhshme, Hristijan Mickoski, i cili sot nga platforma parlamentare tha se është koha që atdheu të bëjë më shumë për çdo qytetar.

Në ekspozitën e tij, Mickoski të martën paralajmëroi një investim të ri prej më shumë se 400 milionë eurosh, uljen e taksave dhe rritjen e pensioneve dhe pagave, luftën e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit, ndërtimin e marrëdhënieve të mira me fqinjët tanë dhe rritjen e marrëdhënieve ndëretnike.Puna e të gjithë kandidatëve të propozuar për poste publike do t’i nënshtrohet shqyrtimit dhe vlerësimit të vazhdueshëm dhe do të ketë vend vetëm për ata me vullnet të qartë, të cilët i janë përkushtuar shtetit dhe popullit dhe përmbushjes së programit dhe që do të jetë pranë popullit dhe do të ketë busull të qartë, moral dhe profesional. Shkurtimisht ata që do të jenë njerëz. E kuptoj që gabimet janë të mundshme, por gabime që do të korrigjohen sepse dinamika që po planifikoj është djallëzore, ritmi do të jetë i fortë sepse njerëzit presin rezultate nga ne, përgjegjësia që kemi është e madhe. Bëhet fjalë për fytyrën tonë. Dhe për nderin tonë. Unë nuk do të toleroj imoralitetin dhe dështimet. Kush nuk do të mund ta përballojë nuk është gabim apo mëkat të thuhet, apo të përcaktohen bashkë, dhe të ndryshohet pozicioni apo të rindërtohet nga ai ekzistues. Kjo vlen për të gjithë zyrtarët që do të emërohen nga koalicioni ynë, pavarësisht se nga cila parti vijnë, theksoi Mickoski.

Ai theksoi se do të kërkojë që të gjithë të japin maksimumin dhe se duhen rezultate të shpejta.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments