28 C
Tetovo
E martë, 25 Qershor, 2024
BallinaLajmeMickoski njësoj si Qeveria LSDM-BDI do të vazhdon me investime shtetërore jashtë...

Mickoski njësoj si Qeveria LSDM-BDI do të vazhdon me investime shtetërore jashtë Maqedonisë Perendimore , një park i ri me erë për energji elektrike ndërmjet Karbincit, Shtipit dhe Radovishit” VLEN nuk di gjë…

Lajmi interaktiv

www.telegrami.mk

DITA E MIRË QË NË SABAH DUKET..

Mickoski njësoj si Qeveria LSDM-BDI do të vazhdon me investime shtetërore jashtë Maqedonisë Perendimore , një park i ri me erë për energji elektrike ndërmjet Karbincit, Shtipit dhe Radovishit” VLEN nuk di gjë…

.Nuk dyshohej në investimet shtetërore në Maqedoninë Lindore-Verilindore-Juglindore -Qendrore-Veriperendimore -Jugperendimore.EDHE PRITEJ TË JETË PRIORITET SI VAZHDIMËSI EDHE E QEVERISË SË RE VMRO-DPMNE-VLEN ,INVESTIMET SHTETËRORE në MAQEDONINË PERENDIMORE MBETEN NJËSOJ SI NË KOHËN E BDI ME LSDM TABOO TEMË.

VLEN THOTË JEMI NDRYSHIMI…VLEN DO PËRDORE MEKANIZMA MBROJTËSE DO TË ARSYETOHET SE ENDE NUK JANË NË QEVERI…SE DO E HANË HEKURIN …ISH FQIU IM NGA DRAGODANI ALBIN KURTI MUND TU TREGOJË VAZHDIMIN E FJALISË QË E LASH NË GJYSMË E PËRDORIN HAS PRISHTINALITË … VLEN VËRTETË JANË NDRYSHIMI…SHKOI NGA POSTET JONUZI ERDHI DOMUZI ..KY ËSHTË NDRYSHIMI …SHQIPTARËT KU JETOJNË SËRISH DO JENË NË TË ASHTUQUAJTURËN APARTHEJD -GETO INVESTIME…PO ÇKA SE BDI 22 VJET ISHTE NË PUSHTET.ASNJË FABRIKËNË ZONËN INDUSTRIALE NË TETOVË NUK E VENDOSI …MINISTRI I EKONOMISË KRESHNIK BEKTESHI ÇMIMIN NOBEL PËR AKTRIM HUMORI ..ARTAN GRUBI ME POSTIN ZV/KRYEMINISTËR I PARË LUANTE BASKETBOLL NË ZYRAT E MINISTRISË ,NËSE MENDONTE SE TALLEJ ME SHTETIN ..TOTAL INJORANCË INTELEKTUALE ..SHQIPTARËT AUTOKTON NUK JANË ASHTU ..KANË RESPEKTUAR DHE KAN KRIJUAR SHTETE KËTU E 1000 VITE MË HERËT …AS KANË KËNDUAR NËPËR KUVENDE SHTETËRORE..SI LIDERI I BDI LI AHMETI …KËNGËTIMI DHE LOJA MË E MIRË PËR ELEKTORATIN DO TË ISHTE SIKUR SHQIPTARËT VËRTETË DO TI BËNIN ME LIGJE,DHE ME INVESTIME TË BARABARTË NË RMV…INSTITUCIONET SHTETËRORE DUHET TË RESPEKTOHEN …I VJEN ERA ..SE DEJA VU ..DO NDODHI EDHE ME VLEN ….E TREGOJNË NË TETOVË NJË NDODHI..NJËRI KISHTE PRERË DRU NË MALIN E DIKUJT TJETËR …I DËRGOJNË TË FALA MOS PRE…AI VAZHDON …E ZANË DHE E LIDHIN PËR DRU …PËR TA TURPËRUAR IA ULIN PANTALLONAT…KALON POSTIERI E SHEH TË LIDHUR…KALON…HOXHA…DHE NË FUND KALON…MËSUESI I HABITUR E SHIKON DHE NUK VEPRON…I LIDHURI THOTË AJDE ÇKA PO PRET EDHE TI … DHE SHKO….MORALI I NDODHISË…EDHE KËTA DO NA SHALOJNË …..SI BDI-LSDM ….

=========================================================================================

lajmi aktiv që qarkullon

https://vecer.mk/ekonomija/megju-prvite-sdi-na-novata-vlada-e-investitsija-vo-energetikata-nov-vetropark-za-struja-pomegju-karbintsi-shtip-i-radovish-3c9a8439-daba-4584-a7cf-901f1917ae6f

www.telegrami.mk

Mesut Shabani TETOVË

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments